Erasmus

Już w Irlandii 2020!

Kolejna grupa uczestników z klasy 3B i 3C brała udział w projekcie ERASMUS POWERVET w Irlandii w marcu 2020. Praktyki zawodowe odbywały się  w Cork (14 uczniów) oraz Kilpatrick (2 uczniów). Uczniowie zapoznali się ze strukturą oraz polityką firmy, w której odbywali praktyki. Cennym doświadczeniem było również poznanie kultury irlandzkiej, rodzin goszczących oraz podniesienie umiejętności z j. angielskiego. O nasz komfort i dobre samopoczucie dbało Your International Training, reagująca na bieżąco na nasze sugestie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Praktyki Irlandia 2019 – relacja

W dniach 4-29 marca 2019 r. grupa 16 uczniów ZSTiE brała udział w praktykach zawodowych w Irlandii. Uczniowie wykonywali czynności związane z realizacją podstawy programowej, zaznajamiali się ze strukturą/polityką firmy, jednocześnie wykorzystując swoje umiejętności językowe. W ramach wycieczek uczniowie zapoznawali się również z historią, kulturą, ukształtowaniem geograficznym kraju.
W trakcie pobytu uczniowie przebywali u irlandzkich rodzin goszczących, rozwijając swoje umiejętności w języku angielskim oraz zapoznając się z realiami życia rodzinnego. Nawiązane relacje z rodzinami poskutkowały propozycjami ponownego odwiedzenia rodzin (część uczniów planuje wrócić do Mallow na wakacje).
Opiekunowie projektu zajmowali się głównie organizacją pobytu (przejazdy, noclegi, umiejscowienie w miejscach pracy, współpraca z partnerem Your International Training i kontrola praktyk). Każdy z uczestników otrzymał certyfikat odbycia praktyk, certyfikat z języka angielskiego, kolejny dokument europass otrzymają w terminie późniejszym.

Z całą pewnością można stwierdzić, że wyjazd był udany zarówno pod względem realizacji praktyk zawodowych jak i rozwijania umiejętności posługiwania się j. angielskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POWER – Wizyta Przygotowawcza w Irlandii

Wicedyrektor Marek Lisiecki, koordynator projektu uczestniczył w wizycie przygotowawczej w listopadzie 2018 r. w Irlandii, tj. w Cork, Mallow i Tralee. Celem wyjazdu było zapoznanie się ze strategią organizacji partnerskiej, wymaganiami pracodawców oraz mobilnością uczniów, którzy podejmą miesięczne praktyki w kolejnych dwóch latach.

W czasie 4 dniowego pobytu koordynator projektu przedstawił również irlandzkiemu partnerowi Your International Training szczegółowy program praktyk zawodowych. Program zawiera konkretne treści wynikające z podstawy programowej, które będą realizowane w czasie praktyk oraz wymagane umiejętności i efekty kształcenia. Dodatkowo, koordynator odwiedził rodziny goszczące naszych uczniów. Wszyscy uczniowie będą mieszkać w Mallow, 13 tysięcznym mieście w hrabstwie Cork. Jednym z punktów programu wizyty była także wizyta w Mallow College, specjalizującym się w kształceniu zawodowym oraz ściśle współpracującym z lokalnymi firmami.

Tytuł projektu: Podwyższanie kwalifikacji zawodowych szansą na lepszy początek kariery – projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Organizacja partnerska: Your International Training, FBD Building Spa Square. Mallow. Irlandia Your International Training to prężnie funkcjonująca irlandzka organizacja działająca w dziedzinie rozwoju zawodowego i edukacji. Od 9 lat jest partnerem projektów mobilności dla szkół i uczelni ze wszystkich krajów UE oraz innych państw nie będących ich członkami: www.yourinternationaltraining.com/

Koordynator projektu: wicedyrektor ZSTiE, Marek Lisiecki.

Cele. Głównym celem dla uczniów jest nabycie umiejętności oraz podniesienie kompetencji zawodowych poprzez odbycie praktyk zawodowych w przedsiębiorstwach irlandzkich. Uczniowie kształcący się w profilu informatyk podniosą swoje kwalifikacje zawodowe, dostosują się do oczekiwań pracodawców, pozyskają również europejskie certyfikaty potwierdzające ich kompetencje zawodowe.