Akademia Mikrotik

W roku szkolnym 2022/23 uruchamiamy pierwszą we Wrocławiu Akademię Mikrotika – łotewskiego producenta sprzętu sieciowego. W naszej szkole posiadamy 70 urządzeń tej firmy.

Głównym produktem firmy MikroTik jest bazujący na Linuksie system operacyjny znany pod nazwą MikroTik RouterOS. Pozwala on zmienić dowolny komputer klasy PC (także maszyny w architekturze MIPS i PowerPC) na w pełni funkcjonalny router.

Jako uczestnik programu Mikrotik Academy, szkoła oferuje uczniom darmowe szkolenie związane z zarządzaniem siecią przy użyciu MikroTik RouterOS.

Status Akademi MikroTik daje możliwość przystąpienia naszym uczniom do oficjalnego egzaminu MikroTik MTCNA.

MTCNA to pierwszy podstawowy certyfikat potwierdzający znajomość budowy sieci komputerowych, adresacji IP, routingu i sieci bezprzewodowych. Szkolenie skierowane jest do osób zajmujących się administracją i utrzymaniem firmowych sieci komputerowych. Dzięki dość obszernej części dotyczącej technologii bezprzewodowych jest wstępem do budowy redundantnych, wysokowydajnych i zaawansowanych sieci bezprzewodowych spotykanych w firmach, hotelach oraz innych miejscach użyteczności publicznej.