Godło Rzeczypospolitej Polskiej Logo Facebook ZSTiE Logo IBM Logo WSB

ZSTiE

we Wrocławiu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Ogłoszenie o CISCO

Email Drukuj PDF

Drodzy uczniowie/rodzice, 

Lokalna Akademia CISCO (Cisco Networking Academy) działająca w naszej szkole to laboratorium sieci komputerowych, które realizuje swoje zadania w ramach programu Cisco Networking Academy (CNA).

Program ten rozwija się dynamicznie od 1997 roku na całym świecie. W ponad 100 krajach wiedzę na temat sieci komputerowych zdobywa obecnie ponad 200 000 uczniów i studentów. Mają oni możliwość uzyskania umiejętności, które pozwolą im odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Z drugiej strony potencjalni pracodawcy mają szanse pozyskania deficytowych specjalistów, co umożliwi im szerszą ekspansję i rozwój w kierunku nowoczesnych metod prowadzenia działalności gospodarczej.

Program Cisco Networking Academy oferuje możliwość uzyskania wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny projektowania, rozwoju i utrzymywania sieci komputerowych.

Program nauczania Lokalnej Akademi CISCO naszej szkoły obejmuje kursy: 

  • IT Essentials: PC Hardware and Software dotyczący działania sprzętu komputerowego, systemów operacyjnych, elementów składowych komputera oraz podstaw działania urządzeń sieci komputerowych.
  • CCNA Exploration jest kursem początkowym, przeznaczonym dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z sieciami komputerowymi oraz technologią Cisco.  
  • CCNA Discovery pozwalający uzyskać wiedzę na temat sieci oraz praktyczne doświadczenia potrzebne do pracy w branży IT i administracji sieciowej.
  • CCNA Security jest to specjalistyczny kurs dotyczący bezpieczeństwa sieci komputerowych, przeznaczonym dla osób, które posiadają już wiedzę na poziomie kursu CCNA i chcą tę wiedzę rozszerzyć o specjalistyczne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa sieci opartej o routery i przełączniki. 
  • LINUX ESSENTIALS pozwalający uzyskać wiedzę oraz praktyczne umiejętności obsługi systemów operacyjnych Linux.

Kurs ITE jest kursem bardzo praktycznym, zorientowanym w kierunku przyszłego zatrudnienia, dlatego obejmuje wiedzę przydatną podczas codziennej pracy oraz pomaga kierować i planować przyszłą karierę w branży IT. Kurs przygotowuje do uzyskania certyfikatu CompTIA A+, który potwierdza zdobytą wiedzę i skutecznie pomaga wyróżnić się spośœród innych kandydatów na rynku. Kurs jest także podstawą dla innych, bardziej zaawansowanych, kursów sieciowych.

CCNA Exploration został zaprojektowany jest pod kątem słuchaczy studiów technicznych oraz osób posiadających wykształcenie techniczne. Nie wymaga jednak od kursanta żadnej wiedzy początkowej dotyczącej sieci komputerowych, gdyż w trakcie trwania kursu wszystko omawiane jest od podstaw. Jedynym stawianym warunkiem jest podstawowa znajomość obsługi komputera.

Kurs CCNA Discovery jest przeznaczony dla osób posiadających już umiejętności techniczne obsługi komputera np. zdobyte w kursie ITE. Został przygotowany w taki sposób, aby uczestnicy koncentrowali się na najczęściej spotykanych zaawansowanych problemach pojawiających się w określonych środowiskach, na przykład w sieciach domowych lub firmowych. Rozwiązywanie takich problemów jest potem podbudowywane podstawami teoretycznymi omawiającymi zaobserwowane zjawiska. Kurs przygotowuje do zdobycia certyfikatu CCNA, który uzyskujemy po zdaniu dwóch egzaminów: ICND 1 (640-822) i ICND 2 (640-816).

CCNA Security gwarantuje wiedzę i umiejętności zabezpieczania sieci na poziomie podstawowym (associate). Posiadacze tego certyfikatu potrafią opracować infrastrukturę bezpieczeństwa sieci, rozpoznać zagrożenia i słabe punkty i zaradzić zagrożeniom. Tematyka obejmuje podstawowe technologie zabezpieczania sieci , instalację i zarządzanie cechami bezpieczeństwa na urządzeniach tak, by zachować integralność sieci, poufność danych w niej przechowywanych a także zagwarantować ciągłość jej pracy.

Kurs LINUX ESSENTIALS przeznaczony jest dla osób, które chcą nauczyć się Linuxa. Kurs został przygotowany we współpracy firmy Cisco z Linux Professional Institute i obejmuje 70 godzin szkolenia w języku angielskim w zakresie podstaw obsługi systemu operacyjnego Linux. Przygotowuje do uzyskania certyfikatu, który potwierdza zdobytą wiedzę i skutecznie pomaga wyróżnić się spośród innych kandydatów na rynku.