Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 – podsumowanie

Dyrektor Zespołu Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w ZSTIE podsumowali rok szkolny. Poniżej link do filmu umieszczonego na YouTube (kanał ZSTIE TV): https://www.youtube.com/watch?v=0Srn8dC3VYA

Ranking Perspektywy 2020

6 lutego 2020 r. w auli Politechniki Wrocławskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych szkół rankingu Perspektywy 2020. Technikum nr 7, oprócz zdobycia brązowej tarczy, zostało nagrodzone za zajęcie IV miejsca w rankingu maturalnym Techników 2020 w województwie dolnośląskim. Serdecznie gratulujemy uczniom i kadrze pedagogicznej oraz życzymy dalszych sukcesów!

Klub Ludzi ze Znakiem P

W dniu 17 stycznia 2020 odbyła się uroczystość zorganizowana we współpracy z Klubem Ludzi ze Znakiem P w związku z 75 leciem powrotu Wrocławia do ziem polskich. W budynku szkoły mieścił się w okresie II wojny światowej obóz pracy przymusowej. Delegacje przedstawicieli z Klubu Ludzi ze Znakiem P, wrocławskiego oddziału IPN-u, urzędu prezydenta miasta Wrocławia, społeczności szkolnej w osobie dyrektora szkoły i uczniów złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą dramatyczne wydarzenia 1939 -1945.

Uczniowie czytali wybrane fragmenty dziennika księdza Paula Peikerta pod tytułem „Kronika dni oblężenia Wrocławia 22 stycznia – 6 maja 1945” oraz fragmenty wspomnień więźniów obozu, spisane w latach 50-tych przez uczniów szkoły. Na korytarzach prezentowano wystawę przygotowaną przez Centrum Historii Zajezdnia oraz materiały wykonane przez uczniów.

Nowoczesne technologie – projekt

Uczniowie ZSTiE o profilu technik informatyk biorą udział w projekcie „Nowoczesne technologie jako przygotowanie do rozpoczęcia udanej kariery zawodowej uczniów ZSTiE”. Projekt realizowany jest w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania Copernicus we Wrocławiu, od lutego 2019 r. i trwa do grudnia 2020. Na zajęciach uczniowie nabywają wiedzę i rozwijają umiejętności z programowania, szczególnie z zakresu tworzenia gier komputerowych. W pracy wykorzystywany jest silnik gry Unreal Engine oraz zintegrowane środowisko programistyczne Microsoft Visual Studio.

X-lecie nadania imienia ZSTiE

18 października 2019 r. obchodziliśmy uroczyste święto nadania imienia patronów szkoły, polskich kryptologów Enigmy: Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kościele Św. Maurycego. Następnym punktem były wykłady dotyczące sylwetek naszych bohaterów, sposobów szyfrowania Enigmy oraz okoliczności, w których wybierano patronów ZSTiE. Zwieńczeniem uroczystości w auli był występ artystyczny naszych uczniów. Następnie, zaproszeni goście i uczniowie zwiedzali wystawy, złożono kwiaty pod tablicami pamięci i naszych patronów. Na koniec, zostało oficjalnie otwarte szkolne muzeum patronów. Złożono również petycję do władz Miasta Wrocławia o nadanie imienia naszych patronów 3 ulic w mieście. Serdecznie dziękujemy za przybycie gościom uczestniczącym w tych uroczystościach, Pani Janinie Sylwestrzak (córce Mariana Rejewskiego), Pani Marii Bryschak (siostrzenicy Henryka Zygalskiego), dr Teresie Jurlewicz i dr Zdzisławowi Janowi Kaperze. Szczere wyrazy podziękowania dla całego zespołu przygotowującego uroczystość w ZSTiE składamy na ręce Pani Bogusławy Kręgielewskiej.