Dzień  życzliwości w ZSTIE online

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Życzliwości w naszej szkole podjęliśmy kilka ciekawych inicjatyw. Uczniowie podzielili się swoimi refleksjami, jak rozumieją życzliwość. Wypowiedzi można przeczytać na blogu biblioteki szkolnej. Klasy wyłoniły spośród siebie Najżyczliwszego Ucznia, w ten sposób powstała Złota Lista. Na godzinach wychowawczych uczniowie zapoznali się z opowiadaniem P. Beręsewicza „System”. Uczniowie ze Złotej Listy otrzymają upominki z Biura Promocji Miasta. Natomiast 3 osoby wylosowane z listy – niespodziankę od Rady Rodziców. Termin wręczenie upominków zostanie podany wkrótce.

Dziękujemy uczniom za aktywne uczestnictwo w obchodach tego szczególnego dnia.

Organizatorzy: Bożena Hołownia, Eleonora Buszta, Dorota Palińska

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

W związku ze Świętem Niepodległości w ZSTIE odbyły się następujące inicjatywy:

– w klasach 3-4 na lekcjach historii i społeczeństwa odbył się quiz na temat Bitwy Warszawskiej,
– wychowawcy klas przedstawili prezentację i wyświetlili film o tematyce niepodległościowej, został udostępniony link do audycji radiowej, https://view.genial.ly/5f9f2be999153e0d7b53c868/presentation-odzyskanie-niepodleglosci
– klasy drugie prezentowały projekt pomnika upamiętniającego Bitwę Warszawską,
– w ramach rządowej akcji „Szkoła do Hymnu” 10 listopada 2020 o godzinie 11:11 został przez nas odśpiewany Hymn Państwowy.

Szczególne wyrazy podziękowania składamy Pani Halinie Strachowskiej, Pani Justynie Kochajkiewicz i Pani Bożenie Hołowni za organizację tych przedsięwzięć.

Tydzień Patronów Szkoły

Między 5.10.2020-9.10.2020 odbywał się Tydzień Patronów Szkoły. Uczniowie klas I mieli okazję do zapoznania się z historią oraz okolicznościami opracowania metod deszyfrujących Enigmę, wykorzystywanych przez naszych Patronów Szkoły. Lekcje odbywały się przy Szkolnym Muzeum Patronów na parterze budynku. Wszystkie klasy ZSTIE zachęcamy do wzięcia udziału w quizie „Polacy łamią szyfr Enigmy”: https://www.quizme.pl/q/dbp/polacy-lamia-szyfr-enigmy

Na smartphone’a została przygotowana gra związana z szyfrowaniem Enigmy. Dziękujemy Pani Halinie Strachowskiej, Pani Justynie Kochajkiewicz oraz Pani Bożenie Hołowni za organizację ww. przedsięwzięć.

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 – podsumowanie

Dyrektor Zespołu Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w ZSTIE podsumowali rok szkolny. Poniżej link do filmu umieszczonego na YouTube (kanał ZSTIE TV): https://www.youtube.com/watch?v=0Srn8dC3VYA

Ranking Perspektywy 2020

6 lutego 2020 r. w auli Politechniki Wrocławskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych szkół rankingu Perspektywy 2020. Technikum nr 7, oprócz zdobycia brązowej tarczy, zostało nagrodzone za zajęcie IV miejsca w rankingu maturalnym Techników 2020 w województwie dolnośląskim. Serdecznie gratulujemy uczniom i kadrze pedagogicznej oraz życzymy dalszych sukcesów!

Klub Ludzi ze Znakiem P

W dniu 17 stycznia 2020 odbyła się uroczystość zorganizowana we współpracy z Klubem Ludzi ze Znakiem P w związku z 75 leciem powrotu Wrocławia do ziem polskich. W budynku szkoły mieścił się w okresie II wojny światowej obóz pracy przymusowej. Delegacje przedstawicieli z Klubu Ludzi ze Znakiem P, wrocławskiego oddziału IPN-u, urzędu prezydenta miasta Wrocławia, społeczności szkolnej w osobie dyrektora szkoły i uczniów złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą dramatyczne wydarzenia 1939 -1945.

Uczniowie czytali wybrane fragmenty dziennika księdza Paula Peikerta pod tytułem „Kronika dni oblężenia Wrocławia 22 stycznia – 6 maja 1945” oraz fragmenty wspomnień więźniów obozu, spisane w latach 50-tych przez uczniów szkoły. Na korytarzach prezentowano wystawę przygotowaną przez Centrum Historii Zajezdnia oraz materiały wykonane przez uczniów.

Nowoczesne technologie – projekt

Uczniowie ZSTiE o profilu technik informatyk biorą udział w projekcie „Nowoczesne technologie jako przygotowanie do rozpoczęcia udanej kariery zawodowej uczniów ZSTiE”. Projekt realizowany jest w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania Copernicus we Wrocławiu, od lutego 2019 r. i trwa do grudnia 2020. Na zajęciach uczniowie nabywają wiedzę i rozwijają umiejętności z programowania, szczególnie z zakresu tworzenia gier komputerowych. W pracy wykorzystywany jest silnik gry Unreal Engine oraz zintegrowane środowisko programistyczne Microsoft Visual Studio.

X-lecie nadania imienia ZSTiE

18 października 2019 r. obchodziliśmy uroczyste święto nadania imienia patronów szkoły, polskich kryptologów Enigmy: Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kościele Św. Maurycego. Następnym punktem były wykłady dotyczące sylwetek naszych bohaterów, sposobów szyfrowania Enigmy oraz okoliczności, w których wybierano patronów ZSTiE. Zwieńczeniem uroczystości w auli był występ artystyczny naszych uczniów. Następnie, zaproszeni goście i uczniowie zwiedzali wystawy, złożono kwiaty pod tablicami pamięci i naszych patronów. Na koniec, zostało oficjalnie otwarte szkolne muzeum patronów. Złożono również petycję do władz Miasta Wrocławia o nadanie imienia naszych patronów 3 ulic w mieście. Serdecznie dziękujemy za przybycie gościom uczestniczącym w tych uroczystościach, Pani Janinie Sylwestrzak (córce Mariana Rejewskiego), Pani Marii Bryschak (siostrzenicy Henryka Zygalskiego), dr Teresie Jurlewicz i dr Zdzisławowi Janowi Kaperze. Szczere wyrazy podziękowania dla całego zespołu przygotowującego uroczystość w ZSTiE składamy na ręce Pani Bogusławy Kręgielewskiej.