Godło Rzeczypospolitej Polskiej Logo Facebook ZSTiE Logo IBM Logo WSB

ZSTiE

we Wrocławiu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Radosna Parada Niepodległości 2016
Spotkanie szkół we Wrocławiu 2016
IV Seminarium Samorządów Uczniowskich

5.04.2016 r w naszej szkole odbyło się IV Seminarium Samorządów Uczniowskich pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch – czyli propagowanie zdrowego i mądrego stylu życia w planie działań Samorządu Uczniowskiego”. Celem spotkania była integracja samorządów wrocławskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk.

Żołnierze Wyklęci

Dnia 11.03.2016r. odbyła się jednodniowa wycieczka edukacyjna w okolice Starego Grodkowa. Uczestniczyło w niej 38 uczniów - przedstawiciele 13 klas naszej szkoły, którą zorganizowała Halina Strachowska i Bogusława Kręgielewska.

Celem tego wyjazdu było przybliżenie historii o Żołnierzach Wyklętych i upamiętnienie obchodów Roku 2016 – Roku Cichociemnych. Prezentacji dokonał prof. dr hab. Krzysztof Szwagrzyk naczelnik oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN we Wrocławiu i pełnomocnik prezesa IPN ds. poszukiwań miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego, który kieruje pracami ekshumacyjnymi na Opolszczyźnie.

V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wrocławiu w Języku Niemieckim

26 lutego 2016 r. o godz. 1030 odbył się w budynku naszej szkoły V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wrocławiu w Języku Niemieckim.
Impreza była adresowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, trwała 60 minut i miała charakter testu. Uczniowie odpowiadali na 28 pytań z zakresu historii, kultury oraz sytuacji geopolitycznej stolicy Dolnego Śląska.


Strona 1 z 16