Godło Rzeczypospolitej Polskiej Logo Facebook ZSTiE Logo IBM Logo WSB

ZSTiE

we Wrocławiu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Program Operacyjny: Wiedza, Edukacja, Rozwój

Praktyki 2019 - relacja

W dniach 4-29 marca 2019 r. grupa 16 uczniów ZSTiE brała udział w praktykach zawodowych w Irlandii. Uczniowie wykonywali czynności związane z realizacją podstawy programowej, zaznajamiali się ze strukturą/polityką firmy, jednocześnie wykorzystując swoje umiejętności językowe.

W ramach wycieczek uczniowie zapoznawali się również z historią, kulturą, ukształtowaniem geograficznym kraju.
W trakcie pobytu uczniowie przebywali u irlandzkich rodzin goszczących, rozwijając swoje umiejętności w języku angielskim oraz zapoznając się z realiami życia rodzinnego. Nawiązane relacje z rodzinami poskutkowały propozycjami ponownego odwiedzenia rodzin (część uczniów planuje wrócić do Mallow na wakacje).
Opiekunowie projektu zajmowali się głównie organizacją pobytu (przejazdy, noclegi, umiejscowienie w miejscach pracy, współpraca z partnerem Your International Training i kontrola praktyk). Każdy z uczestników otrzymał certyfikat odbycia praktyk, certyfikat z języka angielskiego, kolejny dokument europass otrzymają w terminie późniejszym.

Z całą pewnością można stwierdzić, że wyjazd był udany zarówno pod względem realizacji praktyk zawodowych jak i rozwijania umiejętności posługiwania się j. angielskim.
W kolejnym roku szkolnym kolejna grupa 16 uczniów ZSTiE będzie kontynuować projekt POWERVET.

Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER

 

Już w Irlandii!

3 marca 2019, 16 osobowa grupa uczniów z klasy 3A i 3B wyjechała na praktyki zawodowe w ramach projektu Powervet w Irlandii. Uczniowie przebywają obecnie w Mallow u rodzin goszczących. Większość z nich będzie pracować w Cork. Poza pracą, uczniowie będą zwiedzać Killarney, Cork (uczestnictwo w paradzie w dniu św. Patryka), Kinsale i Ardmore. Opiekunowie: Marek Lisiecki i Jan Jędrychowski.

POWER - Jesteśmy już w Irlandii! POWER - Jesteśmy już w Irlandii! POWER - Jesteśmy już w Irlandii!

 

POWER - Wizyta Przygotowawcza w Irlandii

Wicedyrektor Marek Lisiecki, koordynator projektu uczestniczył w wizycie przygotowawczej w listopadzie 2018 r. w Irlandii, tj. w Cork, Mallow i Tralee. Celem wyjazdu było zapoznanie się ze strategią organizacji partnerskiej, wymaganiami pracodawców oraz mobilnością uczniów, którzy podejmą miesięczne praktyki w kolejnych dwóch latach.

W czasie 4 dniowego pobytu koordynator projektu przedstawił również irlandzkiemu partnerowi Your International Training szczegółowy program praktyk zawodowych. Program zawiera konkretne treści wynikające z podstawy programowej, które będą realizowane w czasie praktyk oraz wymagane umiejętności i efekty kształcenia.

Dodatkowo, koordynator odwiedził rodziny goszczące naszych uczniów. Wszyscy uczniowie będą mieszkać w Mallow, 13 tysięcznym mieście w hrabstwie Cork.

Jednym z punktów programu wizyty była także wizyta w Mallow College, specjalizującym się w kształceniu zawodowym oraz ściśle współpracującym z lokalnymi firmami.

 

Projekt: Podwyższanie kwalifikacji zawodowych...

Tytuł projektu: Podwyższanie kwalifikacji zawodowych szansą na lepszy początek kariery - projekt współfinansowany przez UE

Nazwa organizacji: Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu

Organizacja partnerska: Your International Training, FBD Building Spa Square. Mallow. Irlandia

Your International Training to prężnie funkcjonująca irlandzka organizacja działająca w dziedzinie rozwoju zawodowego i edukacji. Od 9 lat jest partnerem projektów mobilności dla szkół i uczelni ze wszystkich krajów UE oraz innych państw nie będących ich członkami: https://www.yourinternationaltraining.com/

Koordynator projektu: wicedyrektor ZSTiE, Marek Lisiecki.

Cele. Głównym celem dla uczniów jest nabycie umiejętności oraz podniesienie kompetencji zawodowych poprzez odbycie praktyk zawodowych w przedsiębiorstwach irlandzkich. Uczniowie kształcący się w profilu informatyk podniosą swoje kwalifikacje zawodowe, dostosują się do oczekiwań pracodawców, pozyskają również europejskie certyfikaty potwierdzające ich kompetencje zawodowe.

Planowany harmonogram mobilności: Listopad 2018 (wizyta przygotowawcza koordynatora w Mallow, Cork i Tralee),

- marzec 2019 (wyjazd 16 wybranych uczniów z klas 3A i 3B),

- marzec 2020 (wyjazd 16 wybranych uczniów z 2 klas trzecich o profilu informatyk).

Kryteria naboru rekrutacji uczniów:

Na sumę punktów rekrutacyjnych wśród uczniów składają się następujące kryteria:

Więcej…
 
Więcej artykułów…


Strona 1 z 2