Godło Rzeczypospolitej Polskiej Logo Facebook ZSTiE Logo IBM Logo WSB

ZSTiE

we Wrocławiu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Program Operacyjny: Wiedza, Edukacja, Rozwój

POWER - Wizyta Przygotowawcza w Irlandii

Wicedyrektor Marek Lisiecki, koordynator projektu uczestniczył w wizycie przygotowawczej w listopadzie 2018 r. w Irlandii, tj. w Cork, Mallow i Tralee. Celem wyjazdu było zapoznanie się ze strategią organizacji partnerskiej, wymaganiami pracodawców oraz mobilnością uczniów, którzy podejmą miesięczne praktyki w kolejnych dwóch latach.

W czasie 4 dniowego pobytu koordynator projektu przedstawił również irlandzkiemu partnerowi Your International Training szczegółowy program praktyk zawodowych. Program zawiera konkretne treści wynikające z podstawy programowej, które będą realizowane w czasie praktyk oraz wymagane umiejętności i efekty kształcenia.

Dodatkowo, koordynator odwiedził rodziny goszczące naszych uczniów. Wszyscy uczniowie będą mieszkać w Mallow, 13 tysięcznym mieście w hrabstwie Cork.

Jednym z punktów programu wizyty była także wizyta w Mallow College, specjalizującym się w kształceniu zawodowym oraz ściśle współpracującym z lokalnymi firmami.

 

Projekt: Podwyższanie kwalifikacji zawodowych...

Tytuł projektu: Podwyższanie kwalifikacji zawodowych szansą na lepszy początek kariery - projekt współfinansowany przez UE

Nazwa organizacji: Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu

Organizacja partnerska: Your International Training, FBD Building Spa Square. Mallow. Irlandia

Your International Training to prężnie funkcjonująca irlandzka organizacja działająca w dziedzinie rozwoju zawodowego i edukacji. Od 9 lat jest partnerem projektów mobilności dla szkół i uczelni ze wszystkich krajów UE oraz innych państw nie będących ich członkami: https://www.yourinternationaltraining.com/

Koordynator projektu: wicedyrektor ZSTiE, Marek Lisiecki.

Cele. Głównym celem dla uczniów jest nabycie umiejętności oraz podniesienie kompetencji zawodowych poprzez odbycie praktyk zawodowych w przedsiębiorstwach irlandzkich. Uczniowie kształcący się w profilu informatyk podniosą swoje kwalifikacje zawodowe, dostosują się do oczekiwań pracodawców, pozyskają również europejskie certyfikaty potwierdzające ich kompetencje zawodowe.

Planowany harmonogram mobilności: Listopad 2018 (wizyta przygotowawcza koordynatora w Mallow, Cork i Tralee),

- marzec 2019 (wyjazd 16 wybranych uczniów z klas 3A i 3B),

- marzec 2020 (wyjazd 16 wybranych uczniów z 2 klas trzecich o profilu informatyk).

Kryteria naboru rekrutacji uczniów:

Na sumę punktów rekrutacyjnych wśród uczniów składają się następujące kryteria:

Więcej…
 

Praktyki w Irlandii

W ZSTiE realizowany jest projekt: "Podwyższanie kwalifikacji zawodowych szansą na lepszy początek kariery"

Dokument do pobrania w formacie PDF