Godło Rzeczypospolitej Polskiej Logo Facebook ZSTiE Logo IBM Logo WSB

ZSTiE

we Wrocławiu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Program Operacyjny: Wiedza, Edukacja, Rozwój

Już w Irlandii 2020!

Kolejna grupa uczestników z klasy 3B i 3C bierze udział w projekcie POWERVET w Irlandii w marcu 2020. Praktyki zawodowe odbywają się  w Cork (14 uczniów) oraz Ballyclough (2 uczniów). Uczniowie zapoznają się ze strukturą oraz polityką firmy, w której będą odbywać praktyki. Cennym doświadczeniem będzie również poznanie kultury irlandzkiej, rodzin goszczących oraz podniesienie umiejętności z j. angielskiego. O nasz komfort i dobre samopoczucie dba Your International Training, reagująca na bieżąco na nasze sugestie :)

powervet 2powervet 1powervet 3powervet 4powervet 5powervet 6apowervet 7powervet 8powervet 9powervet 10powervet 11powervet 12powervet 13

 

Praktyki 2019 - relacja

W dniach 4-29 marca 2019 r. grupa 16 uczniów ZSTiE brała udział w praktykach zawodowych w Irlandii. Uczniowie wykonywali czynności związane z realizacją podstawy programowej, zaznajamiali się ze strukturą/polityką firmy, jednocześnie wykorzystując swoje umiejętności językowe.

W ramach wycieczek uczniowie zapoznawali się również z historią, kulturą, ukształtowaniem geograficznym kraju.
W trakcie pobytu uczniowie przebywali u irlandzkich rodzin goszczących, rozwijając swoje umiejętności w języku angielskim oraz zapoznając się z realiami życia rodzinnego. Nawiązane relacje z rodzinami poskutkowały propozycjami ponownego odwiedzenia rodzin (część uczniów planuje wrócić do Mallow na wakacje).
Opiekunowie projektu zajmowali się głównie organizacją pobytu (przejazdy, noclegi, umiejscowienie w miejscach pracy, współpraca z partnerem Your International Training i kontrola praktyk). Każdy z uczestników otrzymał certyfikat odbycia praktyk, certyfikat z języka angielskiego, kolejny dokument europass otrzymają w terminie późniejszym.

Z całą pewnością można stwierdzić, że wyjazd był udany zarówno pod względem realizacji praktyk zawodowych jak i rozwijania umiejętności posługiwania się j. angielskim.
W kolejnym roku szkolnym kolejna grupa 16 uczniów ZSTiE będzie kontynuować projekt POWERVET.

Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER Praktyka uczniów ZSTiE w Irlandii w ramach projektu POWER

 

Już w Irlandii!

3 marca 2019, 16 osobowa grupa uczniów z klasy 3A i 3B wyjechała na praktyki zawodowe w ramach projektu Powervet w Irlandii. Uczniowie przebywają obecnie w Mallow u rodzin goszczących. Większość z nich będzie pracować w Cork. Poza pracą, uczniowie będą zwiedzać Killarney, Cork (uczestnictwo w paradzie w dniu św. Patryka), Kinsale i Ardmore. Opiekunowie: Marek Lisiecki i Jan Jędrychowski.

POWER - Jesteśmy już w Irlandii! POWER - Jesteśmy już w Irlandii! POWER - Jesteśmy już w Irlandii!

 

POWER - Wizyta Przygotowawcza w Irlandii

Wicedyrektor Marek Lisiecki, koordynator projektu uczestniczył w wizycie przygotowawczej w listopadzie 2018 r. w Irlandii, tj. w Cork, Mallow i Tralee. Celem wyjazdu było zapoznanie się ze strategią organizacji partnerskiej, wymaganiami pracodawców oraz mobilnością uczniów, którzy podejmą miesięczne praktyki w kolejnych dwóch latach.

W czasie 4 dniowego pobytu koordynator projektu przedstawił również irlandzkiemu partnerowi Your International Training szczegółowy program praktyk zawodowych. Program zawiera konkretne treści wynikające z podstawy programowej, które będą realizowane w czasie praktyk oraz wymagane umiejętności i efekty kształcenia.

Dodatkowo, koordynator odwiedził rodziny goszczące naszych uczniów. Wszyscy uczniowie będą mieszkać w Mallow, 13 tysięcznym mieście w hrabstwie Cork.

Jednym z punktów programu wizyty była także wizyta w Mallow College, specjalizującym się w kształceniu zawodowym oraz ściśle współpracującym z lokalnymi firmami.

 


Strona 1 z 2