Godło Rzeczypospolitej Polskiej Logo Facebook ZSTiE Logo IBM Logo WSB

ZSTiE

we Wrocławiu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła w mieście

Szkoła w Mieście rok szkolny 2018/2019

Po raz kolejny nasi uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, warsztatach, spektaklach teatralnych i operowych finansowanych przez Departament Edukacji we Wrocławiu. Projekt poszerza i uzupełnia ofertę edukacyjną naszej szkoły. Realizacja projektu służyła zdobywaniu wiedzy z zakresu szeroko pojętej kultury, a więc nie tylko z j. polskiego, wiedzy o kulturze, historii ale także i z innych przedmiotów. Zajęcia odbywały się w różnych obiektach, takich jak:, Centrum Edukacji Filmowej, Opera Wrocławska, Narodowe Forum Muzyki, Planetarium, Arado Fabryka Historii, Wrocławskie Centrum SPA, Centrum Sportowe "Hasta La Vista" .
Ciekawym pomysłem było zwiedzanie galerii sztuki filmowej Movie Gate, jedynej takiej galerii w Europie z oryginalnymi rekwizytami z Hollywood. Uczniowie mieli możliwość poznania świata filmu, nauki i historii umieszczonej w ponad 50 pomieszczeniach schronu z II wojny światowej.
Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, tak szeroka oferta spowodowała, że każdy uczeń znalazł coś szczególnego dla siebie.
Nagrodą dla uczniów - miłośników muzyki było wysłuchanie koncertów "Orkiestry świata", muzyka Bacha
Inny świat i w innej scenerii poznawali uczniowie w Operze Wrocławskiej, mogli przenieść się w odległe czasy i doświadczyć innych wrażeń, tym razem muzycznych na operach: Cyganeria, Giselle, Halka, Orfeusz i Eurydyka, Romeo i Julia, Poławiacze pereł, Nabucco, Carmen, Trawiata, Madame Butterfly.
Szczególnych wrażeń dostarczał uczniom kontakt z muzyką klasyczną w Narodowym Forum Muzyki. Sprzyjające integracji muzycznej miejsce w wyraźny sposób uwrażliwiało uczniów, rozbudzało ich zainteresowanie muzyką poważną, jako zaprzeczenie przekonaniu, że tylko muzyka młodzieżowa ma dla nich wartość.
We Wrocławskim Centrum SPA i Centrum Sportowym "Hasta La Vista" uczniowie uczestniczyli treningu na siłowni, w ramach zajęć wychowania fizycznego. Wykorzystywali do tego wyspecjalizowane urządzenia i przyrządy. Zajęcia odbywały się pod kontrolą trenerów personalnych, którzy proponowali ćwiczenia na różne partie ciała i pomagali je poprawnie wykonać. Po dużym wysiłku spędzano czas w strefie relaksu, w saunie oraz
w jacuzzi z masażem. Zajęcia te wpłynęły pozytywnie nie tylko na ciało, ale także i na umysł - mogli odpocząć po stresującym dniu.
Udział 417 uczniów w projekcie: "Szkoła w Mieście" pozwala rozwijać wiedzę
i umiejętności. Zdecydowanym atutem tych spotkań było rozbudzenie ciekawości poznawczej młodych Wrocławian. Każdy uczeń na pewno znalazł temat, który go zainteresował. Zajęcia te okazały się inną formą lekcji, nie mniej ciekawą a z pewnością inną.
Wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom
dziękuje koordynator Halina Strachowska

 

Szkoła w Mieście rok szkolny 2016/2017

Po raz kolejny nasi uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, warsztatach, spektaklach teatralnych i operowych finansowanych przez Departament Edukacji we Wrocławiu. Projekt jest innowacyjny, poszerza ofertę edukacyjną naszej szkoły. Realizacja projektu służyła zdobywaniu wiedzy z zakresu szeroko pojętej kultury, a więc nie tylko z j. polskiego, wiedzy o kulturze, historii, biologii, geografii, fizyki, chemii, wychowania fizycznego. Zajęcia odbywały się w różnych obiektach, takich jak: Panorama Racławicka, Muzeum Archeologiczne Arsenał, Centrum Historii Zajezdnia, Centrum Edukacji Filmowej, Muzeum Pana Tadeusza, Teatr Polski, Teatr Muzyczny Capitol, Opera Wrocławska, Narodowe Forum Muzyki, Centrum Sztuki Impart, Muzeum Narodowe Oddział Muzeum Sztuki Współczesnej - Pawilon 4 Kopuł, Hydropolis, Muzeum Człowieka, Muzeum Przyrodnicze, Ogród Zoologiczny, Planetarium, Stowarzyszenie TUiTAM, Wrocławskie Centrum SPA, Centrum Sportowe "Hasta La Vista" . Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, tak szeroka oferta spowodowała, że każdy uczeń znalazł coś szczególnego dla siebie.

Nagrodą dla uczniów - miłośników muzyki było wysłuchanie koncertów: "Uśmiech Beethovena" i koncertu fortepianowego C-dur op.15 w wykonaniu laureata XVII Konkursu Chopinowskiego, wybitnego koreańskiego pianisty Seong-Jin Cho .

 

Witkacy

Wspólnie ( uczniowie i my nauczyciele ) obejrzeliśmy w piątek 3.02. 2017 r. na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego spektakl Stand_up Witkacy w reżyserii Wiesława Cichego.

W roli artysty mogliśmy zobaczyć samego reżysera Wiesława Cichego, najlepszego aktora w sezonie 2013 / 2014 ( wg serwisu teatr dla was, 2014 r. ). Spektakl ten jest trwającym 80 minut, błyskotliwym monologiem o roli artysty i sztuki, czy raczej może ich kryzysie we współczesnym konsumpcyjnym świecie. Dzięki charyźmie oraz dynamice aktora, jak też wspaniałej wideo projekcji ( Mirosław Karczmarek ), muzyce i piosenkom ( Rafał Karasiewicz ) oraz kostiumom ( Małgorzata Materna) , spektakl ten bardzo nam się wszystkim podobał. Polecamy go wszystkim fanom teatru☺

Panu Wiesławowi Cichemu wystawiamy szóstkę za kondycję fizyczną, entuzjazm życiowy i nietuzinkowe zachowanie☺☺☺

 witkacy

 

Wycieczka do Hydropolis

10 lutego 2017 r. nasza klasa 1C, uczestniczyła w ramach projektu Szkoła w Mieście w ciekawym wyjściu do Hydropolis. Zwiedzanie wystawy rozpoczęliśmy w strefie „Planeta wody”od widowiska obrazującego powstanie naszej planety oraz narodzin wody. Inne strefy to między innymi : „Strefa relaksu”, gdzie na świetlistych leżakach oglądaliśmy…. wschód słońca na fantastycznej plaży oraz „ Historia inżynierii wodnej” z pokazem wielu niezwykłych wynalazków oraz rozwiązań inżynieryjnych sprzed tysięcy lat. Niewątpliwą atrakcją była też między innymi znajdująca się w strefie „Głębiny” replika batyskafu Trieste, którym amerykańska załoga dotarła w 1960 roku w najgłębsze miejsce na ziemi. Bardzo podobała nam się imitacja zamieci śnieżnej……zamkniętej w gablocie☺ oraz kopia rzeźby „Dawid” Michała Anioła.

hydropolis 01  hydropolis 01  hydropolis 01  hydropolis 01  hydropolis 01  hydropolis 01  hydropolis 01  hydropolis 01  hydropolis 01 

 


Strona 1 z 2