Godło Rzeczypospolitej Polskiej Logo Facebook ZSTiE Logo IBM Logo WSB

ZSTiE

we Wrocławiu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
IBM

Rozmowy kwalifikacyjne - warsztaty IBM

W czwartek 04 marca w szkole zostały przeprowadzone testy oraz rozmowy kwalifikacyjne z uczniami, którzy wyrazili chęć uczestniczenia w warsztatach- zajęciach prowadzonych przez pracowników IBM.

W wyniku tej rekrutacji prowadzonej w języku angielskim, wybraliśmy 32 uczniów do dwóch grup szkoleniowych:

  • Software Distribution
  • Identity and Access Management

Zajęcia rozpoczynamy 07 marca. Będą trwały do 20 kwietnia.

Po ich zakończeniu najlepsi mogą otrzymać propozycję pracy w IBM.

Warsztaty IBM w ZSTiE Warsztaty IBM w ZSTiE Warsztaty IBM w ZSTiE Warsztaty IBM w ZSTiE Warsztaty IBM w ZSTiE Warsztaty IBM w ZSTiE Warsztaty IBM w ZSTiE

 

Spotkanie z IBM

Spotkanie z IBM w ZSTiEPo podpisaniu umowy między IBM a Zespołem, zaplanowaliśmy spotkanie w szkole z udziałem pracowników IBM.

W czasie spotkanie przedstawiliśmy gościom z IBM wyposażenie pracowni informatycznych, zapoznania się z możliwościami szkoły omówiliśmy obszary, w jakich kształcimy naszych uczniów, uzgodniliśmy z gośćmi płaszczyzny tworzenia programu nauczania oraz wsparcia w samym nauczaniu.

Więcej…
 

Umowa o współpracy z IBM

Umowa o współpracy pomiędzy ZSTiE oraz IBMW kwietniu 2015 roku rozpoczęliśmy rozmowy mające na celu nawiązanie współpracy z IBM Polska. Przez wiele miesięcy prowadziliśmy rozmowy, uzgadnialiśmy potencjalne obszary dla możliwej współpracy.

Braliśmy udział w organizowanych przez IBM spotkaniach, braliśmy udział w OPEN DAYS.

Po wielu miesiącach, w grudniu 2015 roku umowa o współpracy między IBM a Zespołem została podpisana.

 

IBM Open Days

IBM OPEN DAYS- spotkanie będące okazją do poznania specyfiki pracy w firmie oraz aktualnych ofert pracy. Uczestnicy mają możliwość konsultacji swojego CV z działem personalnym IBM.

26 listopada 2015 roku był dniem, w którym uczniowie z naszej szkoły pod opieką Wiktora Ziętary uczestniczyli w takim spotkaniu we  wrocławskiej siedzibie IBM.

Po krótkim przywitaniu i określeniu, czym zajmuje się IBM, zostaliśmy wprowadzeni do CAMMS (Cloud, Analytics, Mobile, Social, Security). Wykład ten był prowadzony w języku angielskim, lecz wszyscy dali sobie radę ze zrozumieniem jego treści, zresztą był to zaledwie zalążek tego, czego dowiedzieliśmy się na ten temat później.

Więcej…