Godło Rzeczypospolitej Polskiej Logo Facebook ZSTiE Logo IBM Logo WSB

ZSTiE

we Wrocławiu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wolontariat

Wolontariat w roku szkolnym 2019/2020:

Współpracujemy z Fundacją Mam Marzenie, Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Bonifratów "Formuła Dobra", Fundacją na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Fundacją Rodaków na Kresach, Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Ślazowej we Wrocławiu.

Zapraszamy do udziału w:

- Dniu Pluszowego Misia,

- Dniu Życzliwośći organizowanego wspólnie z Samorządem Uczniowskim oraz pracownikiem biblioteki p. B. Hołownią.

Bliższe informacje ukażą się już wkrótce na Facebooku szkoły i plakatach. Będą też przekazywane przez wychowawców klas. Jeśli ktoś z uczniów chciałby dołączyć do Grupy Wolontariuszy ZSTiE, proszę o zgłoszenie się do opiekuna wolontariatu p. E. Buszty, sala 214.

Wolontariat Szkolny: E. Buszta, C. Kołodziej, D. Palińska.

 

Wolontariat dla zwierząt

26.04.2018 roku nauczyciele pani Eleonora Buszta i pan Cezary Kołodziej w ramach wolontariatu przekazali na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt we Wrocławiu zebraną przez uczniów dwóch szkół karmę dla zwierząt (Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych i XV Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu). Pomoc dla bezdomnych zwierzaków to nie tylko dary materialne. Młodzi ludzie mogą zaangażować się także w akcję wyprowadzania psów na spacery czy adopcję.

Do Schroniska można także przynieść: karmy suche lepszej jakości (zwłaszcza karmy weterynaryjne), gazety papierowe, obroże, smycze, kagańce, zabawki dla zwierząt (np. piłki, myszki dla kotów, szarpaki), legowiska dla zwierząt, drapaki dla kotów, akcesoria do pielęgnacji zwierząt (np. szampony, szczotki), przysmaki, warzywa, owoce i suchy chleb dla owiec, świni i kaczek.
http://www.schroniskowroclaw.pl/

 

DA Dach

W dniu 12.04. 2018 r. na zaproszenie katechety Cezarego Kołodzieja odbyła się wizyta przedstawicieli Diecezjalnego Duszpasterstwa Akademickiego.

Celem DA Dach jest pogłębianie naszej relacji z Bogiem. Tworzymy wspólnotę, gdyż chcemy działać i rozwijać się razem. Służą temu Msze, spotkania formacyjne, modlitewne, wspólnotowe, wyjazdy i inne akcje. Naszym patronem jest św. Ignacy Loyola, dlatego staramy się kierować duchowością ignacjańską. Duszpasterstwo Akademickie Dach powstało w 2010 roku z inicjatywy i pomysłowości studentów, którzy chcieli działać przy parafii prowadzonej przez jezuitów. Wcześniej istniało tutaj duszpasterstwo dla studentów DA Owczarnia, a potem DA Christianum. Z czasem jednak chcieliśmy stworzyć coś własnego, nowego. Pierwszym duszpasterzem DA Dach został o. Paweł Witon SJ. Pierwszy okres działalności związany był z tworzeniem formy i ram duszpasterstwa: jak ma wyglądać modlitwa, formacja, Eucharystia, spotkania ogólne. Udało się ostatecznie wypracować formułę DA, którą zachowaliśmy do dnia dzisiejszego, chociaż nie zamykamy się na nowe pomysły.

 

Spotkanie ewangelizujące

09.04. 2018 roku na zaproszenie katechety Cezarego Kołodzieja w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 1X, 1A,4B i 1E z byłym więźniem panem Tomaszem Szulickim, który nawrócił się do Boga, stał się chrześcijaninem i jest związany z jednym z kościołów Ewangelicznych. Uczniowie przyjęli pana Tomasza entuzjastycznie i zadawali mu liczne pytania. Pan Tomasz prowadzi aktywną ewangelizację w środowiskach Ośrodków zamkniętych i więzieniach, a także zajmuje się skutecznymi metodami leczenia uzależnień. Historia jego życia jest dla uczniów inspiracją do pokonywania trudności życiowych. Współpracę z panem Tomaszem nawiązały także pani Eleonora Buszta i pani Agnieszka Skrzypaszek w ramach szkolnego wolontariatu.

 

WielkaNoc dla zwierząt

3 kwietnia 2018 r. wolontariat ZSTiE i ROE poprowadził kiermasz ciast oraz kwestę "WielkaNoc dla zwierząt" na rzecz wrocławskiego schroniska. Dzięki pomocy Waszej, nauczycieli oraz rodziców, tego dnia zebraliśmy zebraliśmy 515zł! Do akcji przyłączyli się także uczniowie z XV Liceum Ogólnokształcącego. Pieniądze zostaną przeznaczone na niezbędne rzeczy (karmę, koce itp.), które już niedługo trafią do schroniska, a tym samym do naszych czworonożnych przyjaciół. Dziękujemy za organizację p. Eleonorze Buszcie, p. Agnieszce Skrzypaszek, p. Cezaremu Kołodziejowi oraz za przygotowanie ciast przez naszych uczniów i ich rodziców, za datki i wszelką pomoc.

 


Strona 1 z 10