Godło Rzeczypospolitej Polskiej Logo Facebook ZSTiE Logo IBM Logo WSB

ZSTiE

we Wrocławiu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Patroni

Sylwetki Patronów

Nasi Patroni są przykładem na wielkość matematyki jako nauki i możliwości jej wykorzystania w tworzeniu nowych technologii.

Więcej…
 

Patroni ZSTiE

Patronami Technikum nr 7, Liceum Profilowanego nr XIX oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1, wchodzących w skład  Zespołu Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu, zostali: Marian Rejewski, Jerzy Różycki i Henryk Zygalski - polscy matematycy i kryptolodzy, zwycięzcy niemieckiej maszyny szyfrującej ENIGMA.

 

Nadanie imienia

W dniu 2 października 2009 r. w Zespole Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu odbyła się doniosła uroczystość nadania imienia. Wraz z imieniem otrzymaliśmy sztandar i rzeźbę, symbolizującą naszych Patronów. Na tej wielkiej uroczystości gościliśmy przedstawicieli rodzin Patronów oraz władz.

 

Pani Cannon

W październiku 2008 roku odwiedziła naszą szkołę bratanica pana Henryka Zygalskiego, pani Anna Cannon z Londynu. Nasz gość był mile zaskoczony nieoczekiwanym powitaniem. Pani Cannon zatrzymała się we Wrocławu przejazdem i tym bardziej nie spodziewała się spotkania z młodzieżą i nauczycielami.

Więcej…