Godło Rzeczypospolitej Polskiej Logo Facebook ZSTiE Logo IBM Logo WSB

ZSTiE

we Wrocławiu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Nowoczesne technologie - projekt

Uczniowie ZSTiE o profilu technik informatyk biorą udział w projekcie "Nowoczesne technologie jako przygotowanie do rozpoczęcia udanej kariery zawodowej uczniów ZSTiE". Projekt realizowany jest w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania Copernicus we Wrocławiu, od lutego 2019 r. i trwa do grudnia 2020. Na zajęciach uczniowie nabywają wiedzę i rozwijają umiejętności z programowania, szczególnie z zakresu tworzenia gier komputerowych. W pracy wykorzystywany jest silnik gry Unreal Engine oraz zintegrowane środowisko programistyczne Microsoft Visual Studio.

nowoczesne technologie 1nowoczesne technologie 2 nowoczesne technologie 3

 

Studia w Wielkiej Brytanii

23 października 2019 r. mieliśmy okazję gościć Pana Lee Allena i Panią Beatę Michalską. Spotkanie było skierowane do naszych maturzystów; dotyczyło możliwości studiowania w Wielkiej Brytanni. Uczniowie dowiedzieli się o technicznych aspektach na przykładzie Uniwersytetu w Bedfordshire, począwszy od formalnych wymogów kandydatów na studia aż po program studiów czy wsparcie finansowe. Spotkanie zorganizowała Pani Alina Trzeciak, doradca zawodowy w ZSTiE.

Lee 1Lee 2

 

Nokia WestLink - laboratorium

Uczniowie klasy 1Y/Z brali udział w Nocy Laboratoriów w Nokii WestLink, 19 października 2019 r. W programie imprezy było wprowadzenie do telekomunikacji mobilnej, zwiedzanie i przedstawienie laboratorium w liczbach, zwiedzanie strefy chronionej antystatycznie EPA (Electrostatic Protected Area), prezentacja stacji bazowych telefonii komórkowych w technologiach od 2G do 4G, pokaz pracy na stanowisku precyzyjnego lutowania, pokaz metod pracy z prototypami, demonstracja pracy komór klimatycznych, budowy telefonu komórkowego i drukarki 3D.

nokia 1nokia 2nokia 3nokia 4

 

X-lecie nadania imienia ZSTiE

18 października 2019 r. obchodziliśmy uroczyste święto nadania imienia patronów szkoły, polskich kryptologów Enigmy: Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kościele Św. Maurycego. Następnym punktem były wykłady dotyczące sylwetek naszych bohaterów, sposobów szyfrowania Enigmy oraz okoliczności, w których wybierano patronów ZSTiE. Zwieńczeniem uroczystości w auli był występ artystyczny naszych uczniów. Następnie, zaproszeni goście i uczniowie zwiedzali wystawy, złożono kwiaty pod tablicami pamięci i naszych patronów. Na koniec, zostało oficjalnie otwarte szkolne muzeum patronów. Złożono również petycję do władz Miasta Wrocławia o nadanie imienia naszych patronów 3 ulic w mieście. Serdecznie dziękujemy za przybycie gościom uczestniczącym w tych uroczystościach, Pani Janinie Sylwestrzak (córce Mariana Rejewskiego), Pani Marii Bryschak (siostrzenicy Henryka Zygalskiego), dr Teresie Jurlewicz i dr Zdzisławowi Janowi Kaperze. Szczere wyrazy podziękowania dla całego zespołu przygotowującego uroczystość w ZSTiE składamy na ręce Pani Bogusławy Kręgielewskiej.

10 lecie 1aaaa10 lecie 110 lecie 210 lecie 310 lecie 510 lecie 410 lecie 610 lecie 710 lecie 810 lecie 910 lecie 1110 lecie 1010 lecie 1210 lecie 1310 lecie 13a10 lecie 14

 


Strona 1 z 6