Godło Rzeczypospolitej Polskiej Logo Facebook ZSTiE Logo IBM Logo WSB

ZSTiE

we Wrocławiu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Zebranych w auli szkolnej serdecznie przywitał Pan Dyrektor mgr Rafał Cichocki, życząc wytrwałości i sukcesów. Szczególnie ciepłe słowa skierował do tegorocznych pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli nowy etap w życiu. Po raz pierwszy swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele uczelni i firm wrocławskich od lat współpracujących ze Szkołą.

Wyższą Szkołę Bankową reprezentowała Pani dr Danuta Studencka-Derkacz - manager ds. partnerów strategicznych i relacji, a Elektrotim S.A. Pani Marzena Cząstkiewicz - kierownik Działu Personalnego i Pan Krzysztof Wójcikowski - Członek Zarządu.

Zaproszeni goście uhonorowali najlepszych uczniów stypendiami naukowymi.

W gronie stypendystów WSB znaleźli się:
Mateusz Lewczak z 3C,
Paweł Mularczyk z 3X
Rafał Bronowicki z 4T.

Natomiast stypendystami Elektrotimu S.A. zostali uczniowie z kl. 4X:
Adrian Baraniuk
Daniel Frączak.

Wyróżnionym gratulujemy!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 

Sportowcy z ZSTiE

Uczeń klasy 4C, Konrad Poprawa znalazł się w 18 meczowej w wygranym 2:1 meczu WKS Śląska Wrocław - Legia Warszawa w Lotto Ekstraklasie.

http://slaskwroclaw.pl/strona/aktualnosci/sklad-slaska-na-legie-12841903

 

Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB

Adresatem projektu byli uczniowie naszej szkoły, którzy z zainteresowaniem brali udział w różnych formach propagowania wiedzy z historii najnowszej. Na terenie szkoły i z inicjatywy nauczycieli:
J. Trzebniak, B. Kręgielewskiej, H. Strachowskiej i B. Hołowni miały miejsce działania poprzedzające udział w projekcie. We wrześniu i październiku 2016r. zorganizowano wystawę pod hasłem: „Akcja Burza”. Uczniowie oddali cześć Żołnierzom Niezłomnym biorąc udział w uroczystościach na Cmentarzu Osobowickim 1 Marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Kolejnym działaniem był wykład poświęcony największej operacji UB Lawina, który prowadził Naczelnik Wydziału Opolskiego IPN dr Bartosz Kuświk. Wypowiedzi wysłuchali uczniowie klas 1c i 3b wraz z nauczycielami.
Interesującym przedsięwzięciem była gra szkolna „Bartek” wg scenariusza przygotowanego przez IPN, który można było modyfikować. Uczestniczyło w niej 5 drużyn składających się z uczniów klas 1-3. Była to ciekawa lekcja historii, uczniowie nie tylko wyszukiwali informacje, ale także łączyli je w ciągi tematyczno-historyczne. Wydarzeniem podsumowującym ten etap był udział w gali w opolskim Ratuszu z udziałem Oddziału Opolskiego IPN, na której wręczono szkołom, biorącym udział w projekcie, certyfikaty.Zamknięciem udziału w projekcie był wyjazd 14 czerwca 2017r. uczniów klas trzecich do Starego Grodkowa na leśnie mogiły pomordowanych żołnierzy z Oddziału Henryka Flame ps. „Bartek”. Odbyło się spotkanie z pracownikami realizującymi projekt „Poszukiwanie miejsc pochówków…”, i wysłuchali wykład na ten temat. Najważniejszym przeżyciem dla uczniów był moment refleksji towarzyszący zapaleniu zniczy w barwach biało-czerwonych pod Krzyżem Pamięci o pomordowanych, niewinnych ofiarach systemu komunistycznego w Polsce. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, na prośbę uczniów będzie powtórzony w roku następnym.

Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB  Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB  Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB  Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB  Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB  Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB  Projekt IPN „Niezłomni – Niepochowani” - uczczenie ofiar UB

 

Edukacja w miejscach pamięci

26 maja 2017 r. odbyła się wycieczka edukacyjno - wychowawcza klas 1A i 1 B z wychowawcami, docelowo do Gross – Rosen, w ramach projektu Departamentu Edukacji Urzędu Miasta: „Edukacja w Miejscach Pamięci” Na zamku w Bolkowie uczniowie poznali architekturę i broń średniowieczną. Zwiedzali Kościół Pokoju w Świdnicy wpisany Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie obozu w Gross- Rosen rozpoczęło się projekcją filmu, a następnie przewodnik „zabrał” uczniów na trudną i bolesną lekcję historii - przejście po terenie byłego obozu (brama obozowa i wartownie strażnicze, rekonstrukcja baraku francuskiego, plac apelowy, budynek kuchni więźniarskiej, historyczny kamieniołom - miejsce pracy więźniów). Uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych na temat - „Korespondencja więźniarska”, w oparciu o przejmujące wspomnienia i relacje byłych więźniów. Niesamowitym przeżyciem było obejrzenie wystawy na temat więźniów - piłkarzy "Herosi w pasiakach". W tym niezwykłym meczu Polacy wygrali z Niemcami 1:0, bramkę strzelił kapitan drużyny Zdzisław Lewandowski. Celem wycieczki było wpojenie młodzieży potrzeby troski o dziedzictwo przeszłości kraju i umacnianie poczucia tożsamości narodowej, poprzez uświadamianie odpowiedzialności, szlachetności i poświęcenia poprzednich pokoleń. Rozbudzenie świadomości, że Ojczyzna to nie tylko „bycie” w ważnych miejscach, ale także emocje i przeżycia im towarzyszące, wzbudziło w uczniach refleksje, a wycieczka i jej atmosfera zapadnie trwale w sercach i pamięci uczniów. Wycieczka stanowi bowiem ważny element w procesie edukacji patriotycznej, wychowania obywatelskiego i kształtowania miłości Ojczyzny, wywołuje emocje, sentyment do przeszłości, budzi poczucie dumy z narodowych wartości, pomaga utożsamiać się z tymi, którzy niejednokrotnie miłość do Ojczyzny przypłacili własnym życiem.

Koordynator projektu Halina Strachowska

Edukacja w miejscach pamięci Edukacja w miejscach pamięci Edukacja w miejscach pamięci Edukacja w miejscach pamięci Edukacja w miejscach pamięci Edukacja w miejscach pamięci

 


Strona 1 z 29