Godło Rzeczypospolitej Polskiej Logo Facebook ZSTiE Logo IBM Logo WSB

ZSTiE

we Wrocławiu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Europejski dzień języków

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 26 września!

Z okazji Europejskiego Dnia Języków zachęcamy do rozwiązania quizu sprawdzającego Waszą wiedzę na temat języków naszego kontynentu:
http://edl.ecml.at/LanguageFun/LanguageQuiz/tabid/1873/language/pl-PL/Default.aspx
Wybierzcie dowolna kategorię, rozwiążcie quiz i pochwalcie się swoimi wynikami na www.facebook.com/zstie.
Wypróbujcie również ?Gry na myślenie" (adres powyżej).
Ten link:
https://edl.ecml.at/Fun/Selfevaluateyourlanguageskills/tabid/2194/language/Default.aspx zaprowadzi was do testu, który pozwoli Wam sprawdzić umiejętności w posługiwaniu się językiem obcym.

Zapraszamy do zabawy!
Nauczyciele języków obcych

 

XV edycja konkursu matematycznego "Logika i Matematyka"

W dniu 24.05.2019 w naszej szkole odbył się finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka".

W szkolnym etapie konkursu udział wzięło 431 uczniów z naszego województwa, a do zawodów finałowych zakwalifikowało się 42spośródz nich.

Uczniowie 15 szkół z Dolnego Śląska zebrali się w auli o godz. 1000. Uczestników wraz z ich opiekunami przywitała Pani Renata Wiśniowska-Trzeciak ? pomysłodawca oraz główny organizator konkursu. Konkurs został otwarty przez dyrektora naszej szkoły Pana Rafała Cichockiego.

Następnie zawodnicy przez półtorej godziny wytężali swoje umysły w celu rozwiązania tegorocznych zadań i łamigłówek.

O godz. 1145, gdy wszyscy uczestnicy oddali już prace, przystąpiliśmy do nieoficjalnej części konkursu, w której dla zawodników został przygotowany najpierw poczęstunek, a następnie szereg gier i zabaw integracyjnych, w tym m.in. konkurs na najpiękniejszą rzeźbę matematyczną.

Po zakończeniu konkurencji uczniowie zajęli swoje miejsca po to, aby wysłuchać omówienia zadań a także poznać nazwiska laureatów:

I miejsce - Michał Spisak, Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy

II miejsce ex aequo - Damian Szymaszek, Zespół Szkół w Chocianowie oraz Jakub Wrzuszczak, Lotnicze Zakłady Naukowe we Wrocławiu

III miejsce ex aequo - Przemysław Berezowski, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych we Wrocławiu oraz Michał Gajek, Elektroniczne Zakłady Naukowe we Wrocławiu

IV miejsce - Grzegorz Smardzewski, Zespół Szkół w Chocianowie

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci bonów prezentowych ufundowanych przez Wydział Edukacji miasta Wrocławia. Nagrody wręczył dyrektor naszej szkoły Pan Rafał Cichocki.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz dziękujemy za udział w konkursie.

Organizatorzy konkursu:
Renata Wiśniowska-Trzeciak (Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu)
we współpracy z:
Małgorzata Tarnowska oraz Jolanta Łuc (Elektroniczne Zakłady Naukowe we Wrocławiu)

Relację przygotował: Mariusz Kruszyński z kl.2B.

finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka" finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka" finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka" finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka" finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka" finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka" finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka" finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka" finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka" finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka" finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka" finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka" finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka" finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka" finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka" finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka" finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka" finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka" finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka" finał XV edycji konkursu matematycznego "Logika i Matematyka"

 

Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego 2018

W dniu 30 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się jak co roku Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego. Cieszyła się dużą popularnością, tym razem w konkursie wzięło udział 29 uczniów. Uczestnicy byli to uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych. Dosyć liczni byli przedstawiciele klasy 1C.
45-minutowy test gramatyczno-leksykalny, który zawierał zadania uwzględniające m. in. parafrazę zdań, słowotwórstwo, wielokrotny wybór, dobieranie, uzupełnianie zdań czasownikiem w odpowiedniej formie, był wyzwaniem dla uczniów.
Pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie klas czwartych, natomiast wyróżnienia uczniowie klas czwartych i trzecich.
I miejsce Michał Nowak kl. 4B
II miejsce Kuba Borowiec kl 4A
III miejsce Dawid Grząbkowiak kl. 4B
Wyróżnienia:
Damian Lech kl. 4B, Michał Słodyński kl. 3B oraz Damian Synowiec kl. 4V

Zwycięzcy Olimpiady otrzymali dyplomy, oceny za aktywność oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Trzech uczniów otrzymało wyróżnienie w formie dyplomów. Nagrody wręczył Pan wicedyrektor Marek Lisiecki. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.
Organizatorzy: Aleksandra Janusz i Dorota Palińska

 

Konkurs "Elektron"

pwr elektronika  konkurs elektron

Szkoła nasza po raz kolejny przystępuje do konkursu Elektron.

ELEKTRON dotyczy zagadnień związanych z profilem kształcenia na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej, a w szczególności elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji, optoelektroniki i fotoniki oraz mechatroniki. Politechnika Wrocławska organizuje XI edycję tego konkursu. W dniu 30-11-2018 odbyły się szkolne eliminacje tego trzyetapowego konkursu. W eliminacjach wzięło udział 16 uczniów z różnych klas naszej szkoły.
Skład Szkolnej Komisji Konkursu:
Przewodniczący: Marek Szkudlarek, Sekretarz: Aleksander Kowalczyk
Czekamy na wyniki.

 


Strona 1 z 5