Godło Rzeczypospolitej Polskiej Logo Facebook ZSTiE Logo IBM Logo WSB

ZSTiE

POWER - Wizyta Przygotowawcza w Irlandii

Wicedyrektor Marek Lisiecki, koordynator projektu uczestniczył w wizycie przygotowawczej w listopadzie 2018 r. w Irlandii, tj. w Cork, Mallow i Tralee. Celem wyjazdu było zapoznanie się ze strategią organizacji partnerskiej, wymaganiami pracodawców oraz mobilnością uczniów, którzy podejmą miesięczne praktyki w kolejnych dwóch latach.

W czasie 4 dniowego pobytu koordynator projektu przedstawił również irlandzkiemu partnerowi Your International Training szczegółowy program praktyk zawodowych. Program zawiera konkretne treści wynikające z podstawy programowej, które będą realizowane w czasie praktyk oraz wymagane umiejętności i efekty kształcenia.

Dodatkowo, koordynator odwiedził rodziny goszczące naszych uczniów. Wszyscy uczniowie będą mieszkać w Mallow, 13 tysięcznym mieście w hrabstwie Cork.

Jednym z punktów programu wizyty była także wizyta w Mallow College, specjalizującym się w kształceniu zawodowym oraz ściśle współpracującym z lokalnymi firmami.