Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1-5 III 2021

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole zostaną przeprowadzone uroczystości w formie zdalnej, utrwalające pamięć niepodległościowego podziemia i bohaterów antykomunistycznego reżimu, tzw. „drugiej okupacji”. Obchody będą trwały w dniach: od 1 do 5 marca 2021.

Program:

1. Przeprowadzenie lekcji historii, w czasie których uczniowie zapoznają się w sylwetkami „Żołnierzy Wyklętych”, obejrzą prezentację multimedialną przygotowaną przez nauczyciela pt. „Powojenne Podziemie Niepodległościowe i Antykomunistyczne” oraz fragmenty materiałów filmowych: „ Z archiwum IPN”.

2. Udział klas I i II po szkole podstawowej w konkursie:„Rozpoznaj żołnierza”.

3. Udział wszystkich uczniów w rozwiązywaniu krzyżówek tematycznych.

4. Wieloetapowy konkurs na prezentacje autorskie przygotowane przez uczniów naszej szkoły:

· I etap – przygotowanie prac przez uczniów.

· II etap – oglądanie prac przez uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli,

· III etap – głosowanie przez wszystkich uczniów i nauczycieli na najciekawszy materiał faktograficzny przygotowany przez ucznia lub zespół uczniów.

Zapraszamy wszystkich uczniów do przyjęcia aktywnej postawy i okazania zainteresowania tematem ważnym dla każdego Polaka, gdyż wiedza na temat historii kraju jest przejawem współczesnego patriotyzmu.

organizatorzy:

Bożena Hołownia